Oculus Avatars 2.0 kullanıma sunuldu

image via Oculus Blog

2016 yılından bu yana kullanılan ve sadece bel üstü görünüm içeren Oculus avatarları beş yıl sonra bir güncelleme aldı. Oculus‘un blog yazısında yapılan açıklamaya göre tamamiyle elden geçirilen sanal gerçeklik avatarlarının daha etkileyici, daha özelleştirilebilir, daha çeşitli ve daha fazla yerde olacağı vurgulanıyor. Bu son özellik önemli çünkü ‘daha fazla yerde‘ demek facebook, messenger, instagram ve hatta whatsapp gibi platformlar arası kullanılabilir olacağının işaretini veriyor.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Yeni avatarlar sınırlı sayıda oyun içinde kullanılabiliyor, ancak bu yılın ilerleyen günlerinde, daha fazla VR geliştiricinin yeni avatarları kullanmasını sağlayacaklarını belirten firma, amacını; sanal dünyada daha fazla siz olmanıza ve yeni avatarların sanal kişiliğinizin temsili haline gelmesine sağlamak olarak açıklıyor. Ayrıca zamanla aynı avatar stilinizi, avatarınızın nasıl görüneceğini kontrol edebileceğiniz diğer Facebook şirket teknolojilerine taşıyabileceğinizin müjdesini de vermiş oluyor.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Neredeyse sınırsız sayıda kombinasyon içeren yeni avatarlar bir yandan sanal gerçeklik dünyasına sizi ‘daha kişisel‘ olarak taşırken kullanım esnasında daha akıcı ve gerçekçilik sağlayarak sanal dünyada gerçekçi ifade imkanı sağlıyor.

Yapılan açıklamada bu yılın sonlarına doğru (muhtemelen facebook connect etkinliğinde) yeni duyurulara kendinizi hazırlayın diyerek belki de ‘Oculus Quest 3‘ ve ‘Facebook Horizon‘ bağlamında yeni gelişmelere şahit olabiliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s