Hakkında

HoloWorld.info bir blog sitesidir. –HoloWorld– adı herkesin kendi holografik dünyasında yaşadığı ve –info– eki ise bu hayatın yapı taşlarının bilgi paketleri olduğu varsayımına dayanarak oluşturulmuştur. Hayal alemini andıran bu alemde kendimce notlar tuttuğum bir mecra olarak webde yerini almıştır.

Sitede konu sınırlaması yoktur ama son zamanlarda takip ettiğim konular daha fazla yer almaktadır. Bu konulara örnek olarak; sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, yapay zeka, siber güvenlik, kodlama, diy, bilimsel gelişmeler sayılabilir.

Türkiye’de profesyonel yayıncılar reklam ve para kazandıran haberler üzerinde yoğunlaşırken dünyada alıp başını giden bir çok teknoloji son kullanıcıya sunulmadığı sürece dikkat çekmemektedir. Bununla birlikte bizi neyin beklediğini anlamamız ve ona göre hazırlanmamız için erken aşamada bilgi sahibi olmak gerektiğini düşünmekteyim. Her ne kadar İngilizcem ve yazı yazma kabiliyetim iyi olmasa da, vakit buldukça takip ettiğim kaynaklardan kısa bilgi, video, görsel ve notlarla bunları kayıt altına almak ve meraklılarında ulaşmasını sağlamaya çalışıyorum.

Yabancı haber kaynakları için dil çeviri araçları kullanıyorum. Ayrıca hayatın hızlı akışında olabildiğince özet ve kişisel paylaşımlar çoğunlukla mobil cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Editöryal süreçler işlememektedir. Bu yöntemin hızlı bilgi paylaşımı gibi avantajları olsa da, beraberinde hataları ve eksiklikleri doğurmaktadır. Şimdiden oluşan ve oluşabilecek her türlü hata, eksiklik, yanlışlık, gaf vs için affınızı diliyorum. Yapılan paylaşımlarda kaynağı belirtmeye ve telif haklarına özen gösteriyorum. Buna rağmen bir hatam varsa lütfen bildirin gereğini en kısa zamanda yapacağım.

Bu sayfayı ve site hakkındaki bilgileri güncel tutmaya çalışacağım. holoworld‘u takip etmenizi ve desteklemenizi umuyorum.

Bilginize saygıyla sunulur.

Ömer S. Ören