Samsung VR video platformunu kapatıyor

Samsung XR (eski Samsung VR), şirketin hem premium hem de kullanıcı tarafından yüklenen içeriğe sahip VR video barındırma platformunu kapatacağını duyurdu.

Platformu sonlandırırken izleyecekleri yol haritasını şu şekilde paylaşmışlar:

 • 11 Mayıs itibari ile 360° video yükleme yapılamayacak ve tüm Samsung XR ve Samsung VR video istemcileri artık güncelleme alamayacak.
 • 2. aşamada 30 Haziran 2020’den itibaren:
  Samsung VR Video uygulaması artık Oculus GoOculus Rift veya Oculus Quest’te desteklenmeyecek ve Oculus mağazasından kaldırılacak.
 • 30 Eylül 2020’den itibaren ise:
  Tüm Samsung XR kullanıcı hesapları devre dışı bırakılacak ve kaldırılacak. Tüm kullanıcıların hesap bilgileri ve ilişkili veriler Samsung XR hizmetinden kalıcı olarak silinecek.
  Yayınlanmış tüm videolar Samsung XR hizmetinden kaldırılacak. Veriler silindikten sonra artık kurtarılamaz. Samsung XR herhangi bir videonun silinmesinden kaynaklanan hiçbir kayıptan sorumlu olmayacak.
  Samsung VR Video uygulaması artık Samsung Gear VR veya Windows Odyssey’de desteklenmeyecek. Bu uygulama Oculus ve Microsoft Mixed Reality mağazalarından da kaldırılacak.
  Samsung XR mobil uygulaması Android cihazlarda artık desteklenmeyecek. Bu mobil uygulama Galaxy Store ve Google Play’den de kaldırılacak.

Neden böyle bir karar alındığı veya gelecekte sanal gerçeklik ile ilgili planları hakkında bir açıklama yapılmamış. Samsung gibi bir firmanın yeni nesil teknolojilerden fazla uzak kalmayacağını ve daha iddialı bir geri dönüş yapacaklarını düşünüyorum. Özellikle son aylarda Apple‘ın artırılmış gerçeklik ataklarını düşündüğümüzde rekabette geride kalmak istemezler sanırım.

Detaylı bilgili almak veya iletişime geçmek için duyuru sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s