Yapay Gerçeklik Notları, 2022-2-11

Sanal gerçeklik haberleri başta olmak üzere yeni nesil teknoloji haberlerinden kısa bilgiler içeren ve HoloWorld tarafından hazırlanan yapay gerçeklik notlarına hoş geldiniz.


  • Fast food devi McDonald’s, restoranlarını metaverse koymak için 10 adet ticari marka başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Yapılan patent başvurularında ‘gerçek ve sanal ürünler içeren sanal bir restoran‘ ve ‘eve teslimat sunan sanal bir restoran işletmek‘ anahtar kelimeleri oldukça dikkat çekiyor. Yani metaverse’de oyun oynayıp dolaşmanın yanı sıra, kolaylıkla size yakın bir McDonald’s restoranından hamburger söylemek mümkün olacak. Siz yeter ki para harcamak isteyin!

  • Peaky Blinders VR oyunu açıklandı ve ilk resmi fragmanı yayınlandı. Tam adı ‘Peaky Blinders: The King’s Ransom‘ olan vr oyunu, karanlık atmosferde geçen bir aksiyon-macera olarak tanımlanmış ve bu yıl için Oculus Store’de yerini alacak.

  • 13 Şubat günü ‘Super Bowl‘ öncesi Oculus yani Meta tüm hazırlıkları yapmış ve insanların NFL maç akşamını metaverse’de geçirmesi için özel bir yazı hazırlamış. Sanal gerçeklik -VR- başlıkların yaygınlaşması ile büyük etkinliklerde rekabetin sanal evrenlere taşınacağı gerçeği bize merhaba demeye başladı bile…

  • HTC Vive’den kampanya. Yayınladığı blog yazısı ile Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Amerika’da bir VIVE Pro 2 (yalnızca başlık veya full kit) satın alan müşteriler -şirketin açıklamasına göre- ‘pazardaki en iyi PCVR başlıklardan birine sahip olmanın dışında‘, After The Fall adlı hayatta kalma gerilim oyununun ücretsiz bir kopyasını da alacaklar. Bu arada oyunun 40 dolar olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s