Yapay Gerçeklik Notları, 2022-2-10

Sanal gerçeklik haberleri başta olmak üzere yeni nesil teknoloji haberlerinden kısa bilgiler içeren ve HoloWorld tarafından hazırlanan yapay gerçeklik notlarına hoş geldiniz.


  • Apple sanal gerçeklik başlığı istenmeden sızdırılmış olabilir. iOS geliştiricisi Matthew Davis tarafından fark edildiği gibi, resmi görünümlü bir Apple GitHub deposurealityOS” adını sıkça tekrar ediyor. Her ne kadar kodlardan anlamasam da aynı dosyada 6 defa geçtiği görünen ‘realityos‘ kodları; bana ‘Geliyor gelmekte olan‘ dedirtiyor.

  • Sanal gerçeklik sektörü büyüdükçe daha çok geliştiriciyi kendine çekiyor ve bu geliştiriciler kendi eksik olduğunu düşündükleri şeyleri birer birer tamamlamak için uğraşıyor. Bugün twitterda gördüğüm aşağıdaki video işte bu kişilerden birini gösteriyor. Oculus Quest 2‘nin passthrough özelliği, dışardaki ortamı sizi göstermesi. Ama bunu yaparken siyah-beyaz olarak yapıyor. Fabio, passthrough özelliği neden renkli olmasın diye kafa yormuş ve unity kullanarak bir şeyler denemiş.

  • Japon kültürünü ve steampunk unsurlarını birleştiren The Tale of Onogoro VR oyunu, “Kami” adı verilen dev varlıklarla dolu bir fantezi dünyasında yolculuğa çıkarmayı vadediyor. Meta Quest VR başlığına özel çıkacak oyun için bir aksilik olmazsa ilkbahar ayları işaret ediyor. AMATA K.K. adlı Japon sanal gerçeklik oyun geliştiricisi şimdilik 29.99 dolar olarak fiyat belirlemiş.

  • Shiba Uni kripto parası yeterince milleti söğüşlememiş olacak ki, şimdide kendi kurduğu sanal evren yani metaverse‘ü Shiberse‘te arsa satacakmış. Adıda Shina Lands olacakmış. Bunun için bir de blog yazısı yazmışlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s