Yapay Gerçeklik Notları, 2022-2-8

Sanal gerçeklik haberleri başta olmak üzere yeni nesil teknoloji haberlerinden kısa bilgiler içeren ve HoloWorld tarafından hazırlanan yapay gerçeklik notlarına hoş geldiniz.


  • 3 boyutlu içerik işbirliği girişimi Taichi Graphics, 50 milyon dolarlık Seri A yatırımı aldı. 3D içerik oluşturmayı kolaylaştırmayı amaçlayan Çin merkezli 10 aylık bir açık kaynak girişimi olan Taichi Graphics, 3D grafik oluşturma, paylaşma ve uzaktan işbirliği için bulut tabanlı bir platform olan Taitopia‘yı geliştiriyor. Source Code Capital, GGV Capital ve BAI Capital önderliğindeki Seri A yatırımı ile programlama dilinin geliştirilmesi ve dijital içerik oluşturucuları hedefleyen araçlar oluşturmayı planlıyorlar.

  • ABD’de 13 Şubat’ta düzenlenecek Super Bowl maçında deyim yerindeyse dünya duruyor ve fırsattan istifade bir çok firma tanıtım ve pazarlama adına elinden geleni ardına koymuyor. Meta’da bunlarda biri ve maç sonrası VR konser için Foo Figthers‘la anlaşmış. Dünyaca ünlü müzik grubunun VR konseri için Horizon Venues etkinlik sayfası açılmış. Ünlü müzik video yönetmeni Mark Romanek tarafından yönetilen konser, özel olarak VR için çekilmiş. Sahnenin etrafına yerleştirilmiş birden fazla 180° kamera ile her seyirci en iyi koltuğa sahip olabilecek. Sanal gerçeklik deneyimini artırmak için özel bir sahne tasarımı, efektler, ışıklandırma ve XR öğeleri içeren konser ABD’de 13 Şubat akşamı yayına girecek.
Credit: Meta

  • HTC Vive kurumsal alanda şirketlerin yararlanabileceği rehber niteliğinde video hazırlamış. Resmi youtube kanalında Vive Education serisi altında bir çok video rehber hazırlayan firmanın sanal gerçeklik başlıklarına sunduğu satış sonrası bu desteği takdiri hak ediyor. VR başlıklarla yeni tanışan bir çok kurumsal firmanın cihazları, iş akışlarına entegre etme ve maksimum verim sağlama adına alması gereken daha çok yol var.

  • Transformers meraklıları için bir haber var. Meta4 Interactive tarafından geliştirilen FPS, atari, retro tarzı Transformers Beyond Reality VR oyunu Playstation VR ve Steam VR için çıkış tarihini 31 Mart olarak açıkladı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s