Yapay Gerçeklik Notları, 2022-2-7

Sanal gerçeklik haberleri başta olmak üzere yeni nesil teknoloji haberlerinden kısa bilgiler içeren ve HoloWorld tarafından hazırlanan yapay gerçeklik notlarına hoş geldiniz.


  • Microsoft’un Mixed Reality (zengin gerçeklik) gözlüğü HoloLens 3‘ün çıkış tarihinin ertelendiği hakkında söylentiler var. UploadVR‘ın haberine göre ertelemenin nedeni olarak farklı fikirlerin çatışması, belirsizlik ve stratejinin tam olarak belirlenmemesi yatıyor. Son kullanıcılar olarak sadece tanıtım videolarında izleyebildiğimiz karma gerçeklik gözlüğü HoloLens‘in artık son kullanıcılara hitap eden bir versiyonun zamanı gelmedi mi diye sormak istiyorum. Şimdi değilse ne zaman? Cep telefonlarında iOS ve Android’in arkasından el salladığı yıllar, çok da uzak değil.

  • Ferrari CEO’su Benedetto Vigna geçtiğimiz günlerde şirketin AR/VR, metaverse, oyun, NFT ve dijital hizmetlere odaklanan bir departman kurduğunu da açıklamış. Ayrıca sektöre olan ilgisi hakkında açıklama yapmış.

  • Bu sene Çin’de yapılacak 2022 Kış OlimpiyatlarıVR keyfiyle izlemek için iki seçeneği hatırlatmak istiyorum. Biri BigScreen adlı video uygulaması. Hem SteamVR‘da hem de Oculus Quest Store‘de mevcut ve ücretsiz. Diğeri sadece Oculus Quest için Comcast NBCUniversal tarafından sunulan NBC Olympics VR by Xfinity adlı uygulama. Bu uygulama sadece ABD’de yaşayanlar için kullanıma açık. Bunun yanı sıra sanal gerçeklik başlığı içinde Oculus Browser veya Firefox Reality gibi VR web tarayıcıları kullanmak mümkün.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s