Yapay Gerçeklik Notları, 2022-2-6

Sanal gerçeklik haberleri başta olmak üzere yeni nesil teknoloji haberlerinden kısa bilgiler içeren ve HoloWorld tarafından hazırlanan yapay gerçeklik notlarına hoş geldiniz.


  • Steam’in her ay yayınladığı donanım ve yazılım anketi (hwsurvey2022 Ocak ayı sonuçları açıklandı. Yaklaşık olarak her 10 kullanıcıdan 7’si (%70) Meta’nın (Facebook) VR başlıklarını kullandığı sanal gerçeklik oyun platformu SteamVR‘da diğer marka ve modeller için kayda değer bir değişim oranı görünmüyor. Neredeyse her iki kişiden birinin kullandığı Oculus Quest 2‘nin başarısı ise göz dolduruyor.

  • Meta’nın son gözdesi VR MMORPG oyunu Zenith: The Last City 27 Ocak’ta meraklılarıyla buluşmuştu. 29,99 dolardan piyasaya çıkan çok oyunculu açık dünya VR oyunu için ilk yorumlar ve satışlar işlerin iyi gittiğini gösteriyor. Oculus Store üzerinde şu ana kadar 3700 yorum yapılmış ve kullanıcıların %80’ninden 5 yıldız almayı başarmış. Steam VR üzerinde ülkemiz için daha makul bir fiyatla (50 TL) sunulan oyun içinde yorumlar ‘Çok Olumlu‘ yönde olmuş. Ayrıca oyunun geliştiricisi kendi sitelerinde 2022 yılı için

  • Geçen sene Ekim ayında ABD’de satışa sunulan güncellenmiş HP Reverb G2 sanal gerçeklik başlığı aralarında Türkiye‘nin de bulunduğu 30 ülkede satılmaya başlanacağı açıklandı. Resmi olarak Türkiye’ye gelmesi oldukça sevindirici haber. Gelişmeleri ve özellikle firmanın nasıl bir fiyatlandırma politikasına gideceğini takip edeceğim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s