Yapay Gerçeklik Notları, 2022-2-5

Sanal gerçeklik haberleri başta olmak üzere yeni nesil teknoloji haberlerinden kısa bilgiler içeren ve HoloWorld tarafından hazırlanan yapay gerçeklik notlarına hoş geldiniz.


  • Popüler fitness kulübü Les Mills, yeni VR oyunuyla metaverse‘e adım atıyor. LES MILLS BODYCOMBAT adıyla Meta Quest uygulama mağazasında 29,99 dolar fiyatla yerini alan sanal boks oyunun tanıtım videosu resmi youtube kanalında yayınlandı.

  • Meta, Horizon Worlds & Venues‘e yeni güvenlik özelliği ekliyor. Bu ‘güvenlik‘ özelliği ile avatarların belirli bir mesafeye gelmesini engelleyebilir ve avatarınızın aynı gerçek dünyada olduğu gibi ‘güvende’ kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu oluşturduğunuz kişisel alanla istenmeyen etkileşimlerden kaçınmayı kolaylaştırmak amaçlanmış. Hatırlarsanız bir kaç gün önce 43 yaşında İngiliz bir kadın metaverse’de 3 avatar tarafından taciz edildiğini iddia etmiş ve ulusal basında yer almıştı.

  • PSVR 2‘nin resmi web sayfası açıldı. Kesin çıkış tarihi belli olmayan sanal gerçeklik başlığı için herkesin umudu 2022 yılı içinde olması. Sitede 110º görüş açısına sahip 4k HDR ekran, PlayStation VR2 Sense™, göz ve hareket takip, 3d ses, tek kablolu kurulum gibi yeni teknolojilerin bilgilerini vermiş. Bu arada Sony, sayfanın altına gelişmelerden haberdar olmak için bir bildirimlere kayıt olma bağlantısı da koymuş. Play Station hesabınızı kullanarak kayıt olabilirsiniz. Meta, Apple, Play Station ve Google‘ın önümüzdeki yıllarda sektöre girmesiyle oldukça hareketli zamanlar bizi bekliyor gibi görünüyor.
image credit: Sony PlayStation

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s