Yapay Gerçeklik Notları, 2022-2-4

Sanal gerçeklik haberleri başta olmak üzere yeni nesil teknoloji haberlerinden kısa bilgiler içeren ve HoloWorld tarafından hazırlanan yapay gerçeklik notlarına hoş geldiniz.


  • TechCrunch‘da ilginç bir habere denk geldim. 500’dan fazla mobil uygulama yeni kullanıcı edinmek için ‘Metaverse‘ terimini kullanmaya başlamış. Sensor Tower verilerine göre şu anda, tüketici ilgisini çekme umuduyla uygulamalarının başlıklarında veya açıklamalarında “metaverse” terimini içeren 552 mobil uygulama var. Meraklıları yazıda araştırmanın ayrıntılarını bulabilirler.

  • O kadar para verdikten sonra kimsenin kıyamayacağı iPhone’ları parçalarını ayırmasıyla meşhur olan iFixit ekibi bu sefer Oculus (Meta) Quest 2 sanal gerçeklik başlığının içini açmış. Metaverse’nin ‘içine’ dalmaya hazırsanız buradan buyurun…

  • Tender Claws adlı geliştirici tarafından sunulan VR oyunu Virtual Virtual Reality yakında Meta Quest 2, Oculus Rift ve SteamVR‘ye geliyor. Oyunun yeni sürümü olan Virtual Virtual Reality 2, 10 Şubat’ta Meta Quest 2 ve SteamVR’da 29.99$ karşılığında satışa sunulacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s