Yapay Gerçeklik Notları, 2022-2-3

Sanal gerçeklik haberleri başta olmak üzere yeni nesil teknoloji haberlerinden kısa bilgiler içeren ve HoloWorld tarafından hazırlanan yapay gerçeklik notlarına hoş geldiniz.


  • Meta, VR mağazası Quest Store’da 1 milyar dolar harcandığını ve 8 oyunun 20 milyon doları barajı aştığını açıkladı. ABD’de 2021 yılının 4. çeyrek sonuçlarını açıklayan Facebook ve Oculus gibi markaların çatı şirketi Meta’nın içerik ekosistemi yönetici olan Chris Pruett attığı tweette ayrıca 14 uygulamanın 10 milyon dolar, 17 uygulamanın ise 5 milyon dolar barajını aştığını söyledi.

  • Meta‘dan devam edelim. Meta Quest VR youtube kanalında tanıtım videosu yayınlanan Questy için 13 Şubat tarihi işaret edilmiş. Görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla 13 Şubat Pazar günü Super Bowl sırasında yayınlanacak olan bir TV reklamı için hizmet verecek eski tarz atari restoranı.

  • Oculus’un ilk çıkan kablosuz VR başlığı olan Oculus Go ile merhaba diyen web tarayıcı Firefox Reality‘nin ‘açık kaynak yazılım danışmanlığı‘ firması Igalia tarafından yönetimi devralınmıştı. Firma tarafından adı Wolvic XR olarak değiştirilen tarayıcının gelecek hafta beta sürümü yayınlanıyor. Konu ile ilgili Mozilla’nın resmi açıklaması ise burada.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s